marketingowy-harpagan.pl

Opublikowane przez admin w dniu

W branży złotniczej jest sporo firm. Jakie cechy łączą ich wyroby? Z pewnością metale, jakie zużywają do wytwarzania swoich wyrobów, ale także czym kamieniami je wykańczają. Dziś skierujemy naszą uwagę na te drugie. Skategoryzujemy je i krótko opiszemy.

Syntetyczne kamienie – pozostają z reguły wytwarzane saletry potasowej, a jaśniej ze szkła ołowiowego. Designerzy z reguły wykorzystują je w tańszych kolekcjach srebrnej biżuterii. Szkło kryształowe głownie charakteryzuje się zdecydowanie wyższym współczynnikiem rozszczepiania wiązki światła. Jest także widocznie cięższe od tego powszechnego. Głównym fabrykantem tego materiału pozostaje austriacka marka Elements Swarovski.

Cubic Cyrkonia |to} drugi z reguły umieszczany kamień. Samą cyrkonię tworzy się w pełni sztucznie. Cyrkonia jest niezwykle twarda, ponadto można ją zgodnie z marzeniami farbować. W jubilerstwie sama cyrkonia popularny jest krótko, krystalizuje się w bardzo wysokiej temperaturze. Jej największą zaletą jest niewysoka wartość.

Kamienie Szlachetne to najbardziej wartościowe z kamieni wzbogacających wyroby złotnicze. Znamy ich w przyrodzie naprawdę wiele. Jednak dziś skoncentrujemy się na tych najistotniejszych.

Szmaragdy {to| szlachetna odmiana kamienia zwanego berylem. Dla amatorów, jest on ciemnozielony. Znajduje Uznanie złotników, ale także pasjonatów. Pozostaje niezwykle gęsty i kruchy.

Rubiny pozostają prawie najpiękniejszym kamieniem szlachetnym, ponadto należą do rodziny korundów. Słynnąe swojej twardości 9/10, najbardziej rozpowszechnione rubiny są ciemnoczerwone w takich kamieniach nierzadko możemy zaobserwować rozszczepienie koloru.

Szafiry – kamienie te niezmiennie są bardzo doceniane w branży jubilerskiej. Identycznie do szafirów są z rodziny korundów. Najczęściej są niebieskie. Duża liczba producentów produkuje go syntetycznie.

Diamenty na ich temat możemy opowiadać dość długo. Pozostają najtwardsze z naturalnych materiałów oraz także najwięcej warte.

Omówiliśmy najczęstsze wykończenia używane do wzbogacania biżuterii. Nie zapominajmy, że znamy ich na ziemi zdecydowanie dużo.

Marketingowy Harpagan

Kategorie: posty